Falešní Bohové - Genog

Přejít na obsah

Falešní Bohové

Falešní Bohové
1 2

Jak Miliardáři ovliňují naše životy

Miliardáři kontrolují velkou část médií a tím taky mají velký vliv na politiku, tedy politiky, kteří uvádějí jejich záměry do praxe.
Šéf obchodního řetězce Wal-Mart vydělá za jedno dopoledne tolik, co milion jeho zaměstnanců za jeden rok.
 Je nutné, miliardáře hlídat, protože mají v rukou značnou část světového hospodářství, výzkumu a mají zásadní vliv na kulturu. Každá jejich investice musí být transparentní a zdůvodněna proč do ní investují. Musí být jim zakázáno investovat do strategických odvětví, jako jsou biologické, chemické, vojenské a kulturní odvětví. A když, tak finanční příspěvek bude brán jen jako dar (daňová úleva) a ne jako nákup, nebo investice! Jen tak se omezí jejich bohatství a tím i další skupování životního prostoru 99% populace!
 Miliardáři mají strach, že jejich „mýdlová bublina“ jednou splaskne a proto musí být dobře chráněna a kontrolována. Budují si objekty, které jsou jen pro ně, pro „elitu“, jako je například ONE 57 v New Yorku. Například Mark Zuckerberg (zakladatel Facebooku), koupil kolem své vily další čtyři nemovitosti i s pozemky jen proto, aby „ochránil své soukromí“. I když se oficiálně věnují charitě, díky čím dál většímu bohatství a vlivu ztrácejí kontakt se všedním světem, 99% populace. Když darují finance na charitu, tak obvykle mávají na pódiu nad hlavou velkým šekem, kde je nejviditelnější, kam peníze jdou a suma za přítomnosti bodyguardu, ale hlavně médií. To, že občas zavítají do zapadlé čtvrti, nebo rozvojové země za doprovodu mediálního show ještě neznamená, že chtějí upřímně pomoci. Jsou to povrchní až pokrytecké návštěvy plné egoistických řečí o důležitosti jejich pomoci. Jakoby si mysleli, že bez nich není schopen tento svět fungovat, nebo dokonce přežít!
 Nemusí stát fronty, bydlí ve střežených komplexech, kde navíc mají i svá privátní letiště, nemusí nikam chodit, protože všichni chodí za nimi. Na vše mají personál, od nakupování, úklidu domů, přes péče o zahradu, po péči o děti a domácí mazlíčky. Nestarají se o údržbu čehokoliv a opravdu mnohdy ani neví, že byla někde vyměněna žárovka, nebo olej v autě, protože to na to mají personál. Takto vypadá jejich svět – nestarají se o všední svět 99% populace, kterou kontrolují a otročí. Žijí ve sterilní bublině, která je odlišuje od ostatních. Jak můžou rozumět těm, co denně chodí do práce, nakoupit potraviny, odvést auto do servisu, odvést rodiče k lékaři, odvést a přivést děti do školy, uklidit a celkově se postarat o domácnost? Proč tedy pomáhají chudým a zachraňují svět a co za to chtějí, nebo co tím sledují? Co je tedy náplní jejich života? Jaké jsou jejich pravé cíle a poslání?
 Je faktem, že většina miliardářů svá impéria vybudovala „od nuly“. Je jen pár těch, co majetek například zdědila, ale většina z nich se sama vypracovala.
 V červnu 2010 Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesovi založili iniciativu „The Giving Pledge“ (darovací slib), kdy vyzvali miliardáře, aby se zavázali k filantropii a to tak, že darují aspoň polovinu svého majetku na charitu, za svého života, nebo taky posmrtně v závěti. K této iniciativě se zatím přidalo cca 120 miliardářů. Bill Gates přitom řekl: „Když máš velké štěstí, polož si otázku: Chceš vše jen pro sebe, nebo můžeš společnosti taky něco vrátit?“ Na první pohled se to jeví, jako obrovské lidské gesto, které nutí na ně pohlížet jako na Bohy a zachránce tohoto světa, ale co to doopravdy znamená? Oni nám něco dluží, něco nám něco provedli a tíží je svědomí? Co stojí za jejich „darem“ společnosti?
 Super bohatí jsou jiní než ti „obyčejní“. Nezajímají je problémy 99% populace. Co tedy řeší a čeho se bojí, když mají tolik peněz, moci a vlivu. Největší strach mají z toho, že jejich bublina splaskne a to se může stát jen tak, že se ta 99% populace „obyčejných“ vzbouří, že je přestanou respektovat a hlavně na ně pohlížet jako na Bohy. A k tomu, aby se tak nestalo, musí svůj svět chránit před obyčejnými a svět obyčejných kontrolovat. A nejlépe to jde tak, že se nám budou ukazovat v tom nejlepším světle, kdy budou „darovat“ peníze na charity, pomáhat hladovým, zavlažovat Afriku, ale taky investovat do vědy, žurnalistiky a kultury a zakládat a financovat neziskové organizace a politické agendy a budou se intervenovat všude tam, kde budou vypadat před celou společností, jako ti správní lidé, co chtějí svou pomoci zachránit tento svět. Musí budit doje, že zbytku světa (hlavně těm pracujícím a chudým) rozumí (protože těch je neuvěřitelných cca 90%). Jejich hlavní prioritou je budování si pozitivní image a přitom nás formovat podle jejich představ. Pod rouškou humanismu a empatie nás budou pomalu zbavovat práv, budou nastávat situace, v jejichž důsledku vás budou čím dál víc kontrolovat a následně omezovat. Díky jejich médiím vám to nebude připadat divné, protože vlivným médiím (jako je například Washington Post, CNN, FOX News, Bloomberg News, BBC, NBC, ….) všichni věří a nikdo nezpochybňuje jejich autenticitu. Když se k tomu navíc přidá vědecká a akademická obec, která je jimi financována, obyčejný člověk pak již nemá šanci vzdorovat a je vtažen do víru jejich zrůdnosti jako komplic, aniž by to sám jako zrůdnost vnímal!
 Hodně miliardářů trpí tzv. „Božím komplexem“. Mají vzato, že jsou úspěšní proto, že jsou výjimeční a proto jim bylo předurčeno vést, organizovat a kontrolovat celý svět. Gates, Buffett, Soros, J.D. Rockefeller, Trump, Andrew Carnegie a další miliardáři a filantropové jsou věřící. Nebo aspoň na veřejnosti se o tom občas zmíní. Jsou ale opravdu věřící, a jestli ano, tak jak vnímají Boha oni, co si myslí, že jsou vyvolení řídit tento svět, tedy jako Bůh sám? S vírou v Boha, jak si ji většina představuje, s tou jejich vírou nemá nic společného. Je to zase jen budování image před veřejností, že i ONI jsou pokorní před Bohem stvořitelem, že jsou jen „obyčejní“ lidé s pocity a jejich vírou a nadějí. Ale jejich přesvědčení je, že ONI jsou Bůh a svět má naději přežít jen díky nim. Například George Soros se jednou označil za Mesiáše a stvořitel všeho, na kterého neplatí to, co na ostatní smrtelníky, protože s penězi je možné všechno. V tomto světě jsou Bohem peníze (na Dolarech najdete nápis: „In God we Trust“) a nejvíc miliardářů je v Americe. A všichni ti, co se přidali například k iniciativě The Giving Pledge, to vidí tak samo. Myslí si, že jsou předurčeni vládnout světu a formovat ho jako Bůh (protože ho vlastní formou peněz), že vše co dělají, dělají lépe, než ostatní. Ať jste už věřící, nebo ne, tak pro každého je Bůh symbolem všudypřítomnosti a dokonalosti, znamená něco nedotknutelného, čemu se neodporuje, protože to nemá smysl, protože vše, co se děje, se stejně děje s Boží vůli, kterou smrtelník nemůže změnit. A do té samé role se staví miliardáři. Nevěří v Boha Hospodina, ale věří tomu, že oni jsou Ti Bohové a Bible jim slouží jako předloha. Myslíme si, že si vzali i za svou povinnost uskutečnit tzv. „soudný den“. Nevíme, jestli přijde Mesiáš zachránit ty, kteří v něj věří, ale jestli mrtví oživnou, tak to podle nás budou ti, kteří položili základy globalizace, aby se na vlastní oči stali svědky finále započatého díla zkázy nynější společnosti a zároveň zrodu nové společnosti a světa! Možná ještě nejsme tak dalece v klonování, ale možná se k této technologii už blížíme a je jen otázkou času, kdy je bude možné opětovně stvořit, aby sestoupili na zemi jako Mesiáš, kteří spasí tento svět. Tak jako se miliardáři spojují dohromady, aby dosáhli svých cílů, tak Bůh i Mesiáš nemusí být jedna osoba! A taky si nemyslete, že vše co děj kolem nás je nějakou přípravou například na válku! Všude kolem a taky ve společnosti je cítit sice napětí, ale je to jen maskovací manévr před opravdovou katastrofou, kterou lidstvo ještě čeká. Možná válka opravdu bude, ale tak jako Bůh v Bibli, tak pravděpodobně i naši pozemští „Bohové“ miliardáři udeří nečekaně, kdy nikdo na to nebude připraven, nebo jen někteří nějakou souhrou náhod.
Miliardáři / elity vykazují všechny příznaky skupinářského myšlení (ne skupinového!). V praxi to znamená: izolace těchto skupin, vysoká kohezivita skupiny, nedostatek norem , homogenita sociálního poznání a smýšlení členů. Mezi indikátory těchto okolností patří: iluze nezranitelnosti, přesvědčení o vrozené morálce, společně sdílené stereotypy o vnějším prostředí, sebe cenzura, iluze jednoty a přímý tlak na nesouhlasící.
 Je jejich filantropie opravdu upřímná a chtějí opravdu jen a jen pomáhat a je jejich důvodem jen pocit zodpovědnosti a vrácení nějakého dluhu společnosti? Miliardáři, ať dají peníze na jakoukoliv pomoc, tak vždy tím za prvé a taky jedině pomáhají jen sami sobě! Jsou o přece byznysmeni hnaní pořád dál k vyšším metám mít víc peněz a hlavně moci! Není tajemstvím, že se miliardáři angažují i v politice a to nejen jako „investoři“, ale taky osobně. Financují politické strany a jak je známo, ten kdo chce uspět, musí mít dobrou reklamu a ta stojí peníze. A tím taky následně platí, vyhraje ten, kdo nejvíc zaplatí (investuje).
 2.4.2014 nejvyšší soud USA zrušil povinnost politických zveřejňovat své sponzory (poměrem 5:4). Tím dal zelenou investovat miliardářům miliardy do politických stran, které můžou takto ovládat ke svým cílům! A to jen malá část z velkého plánu změny tohoto světa. Je veřejným tajemstvím Spojených státu, že jeho politiku jak domácí, tak především zahraniční určují nadnárodní korporace, které vlastní cca 99% majetku USA. Takže Spojené státy, jako politický státní subjekt nevlastní nic, vše je v soukromém vlastnictví. A ti, co jí vlastní nejvíc určují, jak se bude USA chovat nejen ke svým občanům, ale hlavně ke zbytku světa! Takže globálně to vypadá, že USA útočí na celý svět, aby na něm mohla parazitovat a ho ždímat a přitom je to jen hrstka miliardářů, kteří své osobní zájmy prosazují pod záštitou celého národa a taky organizací, které sídlí, nebo vznikly z jejich iniciativy. A největší profit z toho všeho kromě nich mají jejich přátelé a stínové fondy. Díky rozhodnutí nejvyššího soudu v USA nebude možné dohledat kdo koho financuje a podporuje a tím odhalit opravdový záměr a politický směr Americké domácí a zahraniční politiky! Vše bude dovoleno (tedy jen pro miliardáře) a jejich peníze budou ještě intenzivněji a dramaticky formovat společnost.
 Čím dál víc se miliardáři, kteří mají společné zájmy, spolčují dohromady, nebo společné zájmy vytvářejí. 5.5.2009 se setkali v uzavřeném Kampusu na Rockefellerově univerzitě v New Yorku jedni z nejbohatších filantropů: Bill Gates, Warren Buffett, J.D. Rockefeller Jr., Michael Bloomberg a Oprah Winfrey, kde tzv. „Klubem dobrých“ (Good Club) chtěli společnými silami zachránit tento svět. Jedním z bodů bylo téma regulace populace. Jejich peníze a moc je naplňuje přesvědčením, že mají právo na cokoliv, tedy i právo regulovat populaci. Proč je pro ně kontrola populace důležitá? Protože tento svět na poli vědy a politiku už stejně ovládají. Jsou přesvědčení, že musí tento svět chránit a to i tak, že zbytku světa jednoduše „odstřihnou“ přístup a tím i konzumaci nerostných surovin. A nejhumanitárnějším způsobem je jednoduše omezit jejich plodnost. I v našem pojetí humanity je například chemická kastrace zvířete přijatelnější, než jeho zabití. Gatesovi například mimo jiné sbírají biometrické údaje studentů za pomocí náramku a to s posvěcením vlády USA. Samozřejmě pro dobro celého lidstva.
 V červnu 2013 se v Anglickém Waterfordu v hotelu The Grove Hotel setkali lidé z vědy, politiky a obchodu, kde tři dny rokovali o globálních tématech a uzavírali mezinárodní dohody. Tato setkání se nazývají Bilderberg konference. Název Bilderberg pochází z jejího prvního setkání, které se uskutečnilo roku 1954 v Holandském Oosterbergu v hotelu Bilderberg a to z důvodu zahájení spolupráce mezi severní Amerikou a západní Evropou. Tato setkání doprovázejí nebývalá bezpečnostní opatření, která se dají srovnat snad jen s oficiální návštěvou US prezidenta v politicky nestabilní zemi. Těchto konferencí se zúčastňují nejen vědci z různých oborů a obchodu, ale taky představitelé a zástupci různých politických ideologií a náboženství. Různorodost zúčastněných je tak diametrální, že je až s podivem, že dojde mezi nimi k nějakému konsenzu. V zájmu byznysu k němu ale vždy dojde! Zástupci vlád za ně lobují za účelem ještě větších zisků na úkor jiných firem, občanů, nebo ztráty jejich práv, nebo suverenity státu. Jestliže někdo dosáhne této mety, už není dál schopen rozumět všednímu světu obyčejných lidí.
 Ten kdo má peníze, může taky například za pomocí zaplacených demonstracích rozvířit politické debaty na různá témata, aniž by se dal strůjce vystopovat. 17.9.2011 demonstrace OCCUPY Wall Street , která se konala v New Yorku a dále v Los Angeles, Německu, Španělsku, Anglii, Austrálii …… a dalších zemí a městech se demonstrovalo proti společenské a ekonomické nerovnosti. Její heslem bylo, že bohatí jsou na náš úkor ještě bohatší. Na první pohled to v médiích vypadlo jako masová spontánní demokratická aktivita. Ve skutečnosti to bylo jen pár lidí, kteří za to dostali peníze. Ukázalo se, že celá akce byla zinscenována a zaplacena zájmovými skupinami. Tady se naskýtá otázka, proč to bohatí dělají, proč protestují proti sobě a celkově kapitalismu, který je stvořil? Důvod je opět jednoduchý; chtějí vědět, jak bude společnost reagovat (Podobný experiment byl proveden v ČSSR, tzv. Charta77, kdy do jejího vedení komunistický režim dosadil Václava Havla. Tato organizace byla stvořena jen proto, aby režim věděl, jak na ní bude společnost reagovat a v případě jejího úspěchu zjistit, jak se proti takovýmto možným aktivitám bránit. Nakonec pro její úspěch byla zachována k odhalování opravdových disidentů, které jim chartisté dosazováni vedením StB doslova servírovali)
 V neposlední řadě miliardáři investují do médií. Jeff Bezos (majitel Amazonu a pátý nejbohatší člověk planety) koupil v srpnu 2013 Washington Post. Koupil ho proto, aby mohl kontrolovat jeho politické názory, protože v USA jsou tyto noviny vlajkovou lodí politických novin. FOX News vastní Rupert Murdoch a očividně celé médium přestavěl podle svých představ. Tak samo to udělal Michael Bloomberg se svými médii. U nás je to Andrej Babiš a Zdeněk Bakala. Je opravdu naivní si myslet, že miliardáři, co kupují média nemají na ně žádný vliv. Nebo si někdo myslí, že si je kupují jen proto, aby jim peníze nehnily někde v šuplíku, a nic z toho nemají? V tom případě by ty stovky miliónu dolarů mohli hodit do kompostu, protože z toho by nejen nic neměli, ale nemuseli by tím navíc živit desítky reportéru, editoru, tiskařů, vazačů a já nevím koho všeho ještě. Nikdo nekupuje něco jen tak a už vůbec ne úspěšní byznysmeni-miliardáři! Tady jde o to, že média ovlivňují myšlení a nálady ve společnosti. Jsou schopny vyvolat stávky a občanské nepokoje, vyvolat mezinárodní konflikty a taky účinně řídit dezinformační kampaně proti určeným cílům, tedy nejen osobnostem, ale i národům, rasám, obchodním společnostem, ideologiím, náboženstvím a státům. Představte si, že například s pěti dalšími kamarády vlastníte každý jedno ze světových médií. Máte všichni jeden cíl a nemůžete vyvolat konflikt přímo, protože by to na Vás vrhlo na veřejnosti špatné světlo. Vytvoříte tedy ne zprávu, ale dokonce událost, která se rozšíří díky vašim médiím světem a tím vám dá za pomocí následného veřejného mínění kompetenci zasáhnout adekvátně reakčně (a mnohdy ještě tvrději) k dané události. Veřejnost netuší, že se jedná o tzv. FAKE, protože událost proběhla v uznávaných „korektních“ médiích a tím její autenticita potvrzena a veřejnosti přijata. Netvrdím, že se dané události nestaly, ale nestaly se tak, jak nám je předkládají veřejná média. Jsou zinscenované za pomocí komparzistů a filmových efektu. Některé události jako například Charlie Hedbo, vražedný kamión ve Francouzské Nice, nebo vražedný kamión v Berlíně jsou jen testovací zprávy, jak bude společnost a taky bezpečnostní složky daného státu reagovat, jak se budou bránit a tím, jak jejich obranu popřípadě prolomit. Jak se ve všech případech ukázalo, Evropská společnost pod vedením jejich politiků se nechá bez odporu povraždit. Pak jsou tady zprávy jako je například let MH17, které jsou namířeny na politický systém suverénního státu. V tomto případě tato zinscenována událost byla namířena na politický sytém v Rusku, kdy po této události se spustily sankce, které měla za úkol dál před světem dehonestovat a na domácím poli podvracet a oslabit politické zřízení Ruské federace. A takových situací bylo je a ještě bude. Kdybychom se podívali jen o cca 20 let nazpět, tak bychom mezi ně zařadili Saddáma Huseina, Slobodana Miloševiče, Kaddáfího. Nechci tady tímto obhajovat některé vládce a zastávat se jejich poltických praktik, jen chci ukázat, jak snadné je manipulovat  s populací, za pomocí médií a různých světových organizací, které zakládají a financují miliardáři. Už jen to, že všechny organizace zaměřující se na humanitu a lidská práva vznikají jen v kapitalistickém zřízení, nebo za jejich aktivní pomoci svědčí o tom, že mají úplně jiný účel a cíl. Ve všech případech je vždy na prvním místě byznys a o tom to vše je.
 Nevěřte na vaše lidská práva, protože již teď skoro žádné nemáte! Nebo si myslíte, že ano? Tak jděte do poslanecké sněmovny a řekněte jim, že jestliže má uzavřená nikým nevolená skupina lidí právo rozhodovat o osudech miliónu lidí a vnucovat jim pod pohrůžkou vlastní paradigmata, tak potom Vy, jako jedinec máte právo se jim nepřizpůsobovat a ignorovat jejich požadavky, zprostředkované přes naše politiky, bez jakékoliv vaší újmy se zachováním všech vašich práv dle ústavy ČR a všeobecně lidských práv! Nikdo vám nic samozřejmě neudělá, ale taky se nic nestane. Jen vás z povinnosti vyslechnou.
 Až nás zase bude někdo napadat z konspirací a „neověřených“ zpráv, zamyslete se prvně, v jakém světě žijete a co jsou jeho hlavní priority. Je jednoduché obvinit malé internetové noviny, nebo média, která nejsou v hlavním proudu s mainstreamem z konspirací, s tím, že si takto zvyšují popularitu. Je stupidní obviňovat redaktora z šíření strachu, nenávisti, xenofobie a podobně, když všichni zúčastnění moc dobře víme, v jakém světě žijeme, že žijeme ve světě, kde přežívají jen ti nejsilnější a to na úkor slabších!
Bohové a proroci

V předchozím článku jsme napsali, že dnešní svět se podobá Biblickým vyprávěním. Dnes na to téma navážeme v souvislosti ve vztahu mezi miliardáři a politiky. Jestliže jsme v posledním článku označili miliardáře za Bohy, politici jsou logicky jejími proroky. Politici Nám tvrdí, jak naše Evropská společnost sociálně a společensky pokročila kupředu, ale když porovnáte dnešní dobu s dobou Biblickou, nepohnuli jsme se ani o ten pověstný milimetr!  Máme sice mobily, auta, počítače a různé technické vymoženosti, které nám v mnoha případech aspoň zpříjemnily, zjednodušily, nebo dokonce zachránily život, ale v mezilidských vztazích jsme se nikam dál nedostali. Nejsme o nic víc tolerantnější k menšinám, když menšinu vyvyšujeme na úkor většiny, kdy jim vnucujeme svůj pohled na danou věc a jim pod pohrůžkou možných represích nezbývá, než se přizpůsobit. Když Vás někdo nutí respektovat, trpět, nebo dokonce mít rád někoho, koho vy nechte, třeba z osobních, nebo náboženských důvodů, stáváte se obětí manipulace a bezpráví.
 Ale ke vztahu politiků a miliardářů. Když jsme je takto pojmenovali a stojíme si za tím, tak to taky musíme vysvětlit. V dnešním světě jsou peníze Bohem a ten kdo je vlastní má právo je používat pro svůj prospěch a užívat si jejich moci. Čím víc jich má, tím více se mu za ně dostane věcí a taky moci. A nejvíc jich mají miliardáři. Ale miliardáři nemůžou ovládat svět sami, tedy jen svými vlastními silami a proto k tomu potřebují prostředníky. V Bibli to byl například Mojžíš, Jeremjáš, Izajáš, nebo Ezekiel a nyní to jsou prezidenti, premiérové, kancléři, nebo ministři. Tak jako v Bibli Bůh ovládal „svůj“ lid prostřednictvím proroků, kteří byli díky tomu lidem velmi vážení, tak samo miliardáři ovlivňují a formují dnešní svět za pomocí politiků, kteří si užívají společenské prestiže a které za to odměňují penězi, nebo protislužbami. Jsme jejich majetkem, s kterým si můžou dělat to, co je zamane.
 Když například zakladatel internetového gigantu Alibaba Jack Ma prohlásí, že zaměstnanci mají brát přesčasy něco jako Boží požehnání a jestli uchazeči o místo u něj nejsou připraveni na dvanáctihodinové směny, tak ať o místo ani nežádají, politici dříve či později upraví legislativu tak, aby byly jeho vize povinností. A budou ho následovat další velké firmy, protože nejde o národní zájmy Číny, ale o osobní profit Ma. A politici jim to umožní, protože jsou to jejich placení proroci. Jsou jejich sponzory a tak jako ve sportovní terminologii platí, když nepodávají očekávaný výkon, jdou na střídačku.
 Další z šílených Bohů Peter Brabeck-Letmathe chce zpoplatnit každou kapku vody, dokonce prohlásil, že voda není lidským právem a proto se musí zprivatizovat. Šílenství kolem vody už začalo, především zmanipulovanými zprávami o jejím nedostatku a hlavně jejím znečištění. A hodní miliardáři / Bohové se o ní postarají a to tak, že za ní budeme platit s pocitem viny, že za to můžeme a oni dál bohatnout.
 Všichni se opírají o dobro svých zemí, vzývajíc národ, nebo pomáhají celému lidstvu a starostlivě hovoří o existenci dalších generací. Je to pokrytectví a jde jen a jen o peníze a moc. Nejde jim o lidi, o tu šedou anonymní masu, ale o svůj zisk a hlavně být napřed před ostatními. Být na tom líp než soused je jaksi i v těch obyčejných lidí, co se každý den lopotí v továrně. A oni to dělají to samé, jen s tím, že žijí v nepředstavitelném luxusu a mají obrovskou moc. Lidstvo přežije a to díky nim, protože oni ho k tomu svými zásahy do společnosti donutí. A zato jim bud sloužit. Tohle jsou dnešní bohové, kteří tvoří a ovládají to, co stvořili. Patří jim vše a to dokonce i lidé, tak jako bohům, které uctívají všechny různé národy a civilizace. Nestvořili vesmír, slunce, měsíc a ani tuto planetu ale stvořili společnost, dali ji pravidla a vyšlechtili člověka tak, aby byl na nich závislý. Dnešní Bohové ovládají celý svět díky firmám a společnostem, které zakládají. Bez nich by nebyl život, jaký známe vůbec možný a je víc než jisté, že by bez nich dnes drtivá většina bez této civilizace zanikla. Stačí, aby jediný dílek tohoto kolosu byl odstraněn, a dojde k masovému vymíraní člověka. Jestli zaniknout nechce, musí se ne přizpůsobit, ale doslova podvolit novodobým Božímu principu dnešního světa.
 
A jak se bránit? Především by lidé měli mezi sebou komunikovat jinak než dnes. Všechny sociální sítě neslouží ke spojování lidí a národů, jak samy proklamují, ale k jejich kontrole a ovládání! To je hlavní důvod, proč vznikly. Shodli jsme se na tom, že s porovnáním minulosti a jejich tehdejšími technickými možnostmi, dnešní zprávy jsou v podstatě o stejném obsahu. Většinou jde jen o katastrofy, bídu, utrpení a celkové neštěstí lidstva a tohoto světa. Jediné, co se změnilo je rychlost, ovšem i přesto jsou informace, které se nedozvíme hned, některé jsou zkreslené a někdy jsou zamlčovány úplně. Čeho tedy tato civilizace dosáhla? Jen nových bohů, kteří už nejsou mystériem, ale jsou skuteční. Nevidíme je za mraky, nebo v podzemí, ale za okny obrněných limuzín.
 V jedné staré krásné legendě přijde žák k rabínovi a ptá se: „Dříve byli lidé, kteří viděli Boha tváří v tvář, proč už dnes nejsou?“ A rabín mu odpoví: „Protože se dnes už nikdo nedokáže sklonit tak hluboko“. A proto máme dnes falešné, samozvané Bohy, kteří si myslí, že jimi opravdu jsou a že se jako bohové mohou chovat. Chceme všechno a hned a díky tomu je nám čím dál více ubíráno a přesto si myslíme, že máme čím dál tím víc a přitom nám to nestačí, a proto si myslíme, že nemáme vůbec nic. Chceme být na vrcholu pověstné hierarchické pyramidy a to za každou cenu, tedy i za cenu podvodu, zrady a násilí. Pomáháme jiným a dokonce celému světu, ale jen tehdy, když je naše úsilí patřičně oceněno, protože bez hmatatelné odměny byť v podobě blaženého pocitu důležitosti nad jinými, záchrana světa a pomoc jiným v tomto případě nic neznamená. A tím nás falešní bohové otročí, protože jsou to oni, kdo tuhle povrchnost stvořili. Stvořili nás jako konzumní společnost a díky tomu našemu konzumu a honbou za pozlátkem jsou ještě bohatší a mocnější. Stvořili ji pro nás a stala se nám manou, po které prahneme a nepřestaneme, dokud jí opět a znovu neochutnáme. Tak se naše mysl propadá čím dál hlouběji do prázdna, do duševní a mentální nicoty, kde už nejsme schopni rozeznat dobro od zla, dobrý skutek od zášti, hrdinství od zbabělosti a pravdu od lži, protože o tom co je pravda a lež, a co dobro a zlo už rozhodují jen bohové, na kterých jsme závislí, bez kterých nejsme schopni přežít, a proto je musíme poslouchat, výměnou za náš život a nadějnou beznaděj.


 
Bez komentářů
Návrat na obsah