Slobodan Miloševič - Genog

Přejít na obsah

Slobodan Miloševič

Falešní hrdinové

Kdo byl a jak umřel Slobodan Miloševič?

Jistě si všichni vzpomínáme, nebo jsme četli a slyšeli o desetileté válce (1991 – 2001) v bývalé Jugoslávii, první válku v Evropě od roku 1945. Nebudeme se v tomto článku věnovat proč a kvůli komu válka začala, jejich zvěrstev a její dopad na celou Evropu. Podrobnější analýzu popíšeme někdy jindy. Jednu z nejznámějších tváří tohoto konfliktu není jen americká administrativa, která se svou vojenskou aktivitou zasloužila o rozpad tohoto kdysi svrchovaného státu, ale Slobodan Miloševič (20. Srpna 1941 – 11. Března 2006), Srbský prezident (1997 – 2000), který po zmanipulovaných volbách v roce 2000 byl sesazen, o rok později zatčen a předveden před mezinárodní tribunál v Haagu, kde byl souzen a 11.3.2006 „zavražděn“. To zavražděn je v uvozovkách proto, že v podstatě nebyl zavražděn v pravém slova smyslu, jak se někteří domnívají, protože Miloševič po dobu svého věznění několikrát přes média tvrdil, že se necítí dobře, že se ho někdo snaží otrávit. Taky určitě nezemřel podle oficiální zprávy na infarkt myokardu a jestli, tak ne určitě v Haagu 11.3.2006. Podle některých informací, které se dostaly ze zákulisí mezinárodního tribunálu v Haagu, Miloševič zemřel v Rusku v roce 2016.

 
Této informaci nahrává několik skutečností:
 
1, Miloševič byl souzen za nejzávažnější válečné zločiny, za genocidu a zločinů proti lidskosti. Celý tehdejší svět a především Evropa ho chtěla odsoudit, a jakožto strůjce největšího genocidního pogromu v moderní historii Evropy. Bylo pro ni satisfakcí docílit toho, aby byl na Miloševiče vydán zatykač. Miloševič byl pro ně ztělesněním Hitlera a Goebbelse, kterého se soudit nepodařilo a proto bylo jeho zatčením a vydání do Haagu velké a ceněné vítězství.
 
2, Problémy a celkové pochybnosti o jeho vině se začaly objevovat, když antropologové z Evropské unie, začali odkrývat masové hroby, které měl údajně na svědomí osobně Miloševič, kdy měli za úkol ostatky obětí identifikovat a předat rodinám, tedy kosovským Albáncům. Zjistilo se ale, že v daných masových hrobech jsou především Srbové a co víc, zemřeli dávno předtím, než se dostali do masových hrobů. Dokonce o tom vznikl dokument, který odvysílala v roce 2005 Německá ZDF, kde přímo zúčastnění hovořili o tom, co v těch hrobech našli a jak jim bylo anonymně emaily vyhrožováno fyzickou likvidací, jestli výsledky šetření předají médiím. Toto šetření dokazovalo nejen Miloševičovu nevinu, ale hlavně odkrývalo celé pozadí války v Jugoslávii. A tady se začalo hrát druhé kolo a šlo o všechno, hlavně o image americké zahraniční politiky a Evropské unie. Připomíná to film 9 hráčů se smrtí, kdy přeživší po prvním kole vědí, co bude následovat v druhém a ví, že jde o všechno.
 
3, Není tajemstvím, že Miloševič v době, kdy se hrál vysoký poker o tom, jestli na něj bude vydán zatykač nebo ne, uvažoval o exilu do Ruska. Dokonce žádal Rusko o politickou pomoc, ale vzhledem k tomu, že v té době mu vládl Boris Jelcin a i za vlády Vladimíra Putina bylo Rusko ještě na pokraji kolapsu, se mu pomoci od jeho nejbližšího spojence nedostalo. Aspoň tedy pomohlo v tom, že potvrdilo úmrtí na infarkt a zajistilo mu doživotní anonymní azyl. Samozřejmě za plné asistence Evropské unie a USA.
 
4, 24. Března 2016 byl Slobodan Miloševič osvobozen a to v plném rozsahu. Oficiálně se tedy nikdy neprokázalo, že se podílel, nebo inicioval etnické čistky a jakkoliv jinak se provinil tím, za co byl původně souzen a odsouzen. Po nacistech, jako je Kammler, Eichmann, Himmler a další řezníci Evropy, ke kterým masmédia přirovnávala bez studu taky Miloševiče, byl osvobozen. Je ironií, že se masmédia o tomto velmi důležitém faktu nezmínila, a když, tak velmi skrovně.
 
Proč to vše vyplývá na povrch až teď? To, že je Miloševič nevinný, přinejmenším tušil každý, kdo se o válku v Jugoslávii podrobněji zabývá. Nemohl být ale zproštěn za svého života, protože jinak by musel být rehabilitován a to i přesto, že „předstíral“ svou smrt. Doslova by museli vrátit čas! Nikdo z nás si nedělá iluze o morálce v politice, ale tohle by bylo už opravdu hodně. Všechno má své pravidla a taky dohody, zvlášť ve vysoké politice, kde je vždy něco za něco. Miloševič byl pravděpodobně odklizen do Ruska, Rusko si „bez povšimnutí“ udělalo pořádek v Gruzii a Čečensku a EU s USA si rozparcelovaly Jugoslávii. Každý z toho něco měl.
 
Každá válka má své kladné a záporné hrdiny. V této válce byla Amerika hrdinou záporným a kladným se stal Miloševič. Ovšem jak je vidno, nebyl to opravdový kladný hrdina. Utekl z boje a raději se schoval, prodal svůj lid.
 
A není to jediná živá mrtvola, která se takto anonymně pohybuje po tomto světě, i když všichni, i TY si myslíš, že je mrtvý.


Bez komentářů
Návrat na obsah